Nu ştiu ce îmi va rezerva viitorul sau însăşi viaţa, dar sunt sigură că am făcut alegerea cea mai bună pentru mine, pentru că asta sunt eu. Nu aş putea trăi altfel, decât îngropată printre cărţi prăfuite (la care să fac alergie din când în când), printre romane, dicţionare şi critici literare. Nu aş putea trăi fără un stilou uitat după ureche, fără o puzderie de creioane colorate, fără literatură. Asta e viaţa mea!
Mereu pe fugă, mereu ascunzându-mă pe mine în spatele altor euri, a altor personaje, îmi pun uneori întrebarea... cine sunt cu adevărat? Sunt oare acea tânără timidă, introvertită, căreia rar îi place să vorbească sau să accepte prezenţa oamenilor... sau femeia cochetă ce se ascunde sub surâsuri de cerneală? Amândouă cred...

felicitari.cea mai buna alegere :)
RăspundețiȘtergereMulţumesc! Cea mai frumoasă facultate <3
ȘtergereAşa e! Ai ales minunat! Facultatea la care nu trebuie să "toceşti"!..., facultatea la care trebuie să-ţi cultivi plăcerea lecturii, a perfecţionării stilului personal, a descoperirii arheologiei cuvântului, a luptei cu vorba cea de toate zilele, dar şi cu cea prăfuită. Sper să simţi că vei avea de a face cu o muncă de Sisif!... Dacă nu..., nu!...
RăspundețiȘtergereFiind mai mult decat o pasiune, voi lupta cu toate armele pentru atingerea acestor idealuri pe care literatura le impune.
ȘtergereLiteratura?... Inima?... Geniul?!
ȘtergereToate la un loc?
ȘtergereDacă tot întrebi..., cred că lipseşte... sudoarea :)
RăspundețiȘtergereAsta e clar, din nefericire... :))
ȘtergereHaaah, te felicit! Să ai spor în viață și la cât mai multe romane scrise! R. , draga mea, să ai baftă-n tot ce-ți dorești tu , mică maniacă de cărți!
RăspundețiȘtergereTe pup cu drag, să ai mare grijă de tine!:*
Cat de draguta esti! Multumesc pentru toate gandurile bune, scumpa mea!
ȘtergereMulti pupici si spor la scris! :)
Multa bafta! Si eu voi fi studenta din toamna si desi imi place foarte mult sa scriu si sa citesc nu am ales facultatea de litere. Literatura e viata mea, am simtit nevoia sa respir un pic...
RăspundețiȘtergereMultumesc! Orice ai ales, important e sa gasesti fericirea si implinirea. Multa bafta si tie! :)
Ștergere